Opisy zajęć dodatkowych

Szczegóły dotyczące pakietów zajęć – kliknij 

Sensoplastyka® – zajęcia rozwijające motorykę małą i wrażenia sensomotoryczne. Wpływają na rozwój mowy i świadomość własnego ciała. Działamy na różnych masach, zapachach, konsystencjach, fakturach. Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt jak i dzieci o wiele starszych. Nasz personel posiada odpowiedni certyfikat do przeprowadzania tych zajęć.

Kuchcikowo – zajęcia kształtujące dobre nawyki żywieniowe. Dzieci samodzielnie przygotowują sałatki, szaszłyki, pieką ciasta, kroją owoce i warzywa, smarują, mieszają i wyrabiają. Uczą się nazywać po polsku i po angielsku wszystkie produkty.

Zajęcia ceramiczne – cykliczne spotkania przy glinie. Dzieci wyrabiają, ugniatają, mieszają i tworzą piękne arcydzieła, które potem są wypalane w piecu glinianym. Wytwory należą do dzieci i zabierają je do domu.

Teatrzyk w przedszkolu – rolą teatrzyku jest ukulturalnianie najmłodszych. Zawsze ubieramy się na galowo, tak jak do teatru przystało. Przyjeżdża teatr żywego aktora, teatr lalek, teatr cieni a różnorodny repertuar pozwala na kształtowanie kultury małego człowieka.

Taniec współczesny – zajęcia rozpoczynają się od ogólnorozwojowych rozgrzewek do muzyki. Główna część jest przeznaczona do poznawania kroków poszczególnych tańców (np. walc, cha-cha, polka, hip-hop, układy choreograficzne współczesne i nowoczesne). Ćwiczenia rytmiczne, zwinnościowe oraz animacje taneczne urozmaicają naukę a relaksacja kończy zajęcia. Secon taneczny kończy się pokazem przed rodzicami.

Zumba kids – nowoczesna forma tańca i fitness opracowana specjalnie dla najmłodszych. Zajęcia zapewniają świetną profilaktykę wad postawy i kształtują prawidłowy rozwój układu ruchu. Zumba Kids to nie tylko ćwiczenia i taniec. Zumba kids promuje zdrowy tryb życia, uczy szacunku, pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania.

Judo – trening judo w tak młodym wieku zawiera przede wszystkim elementy ogólnorozwojowe i gimnastyczne, przeważają raczej ćwiczenia przygotowawcze, które mają przystosować dziecko do dalszego, bardziej zaawansowanego treningu judo. Na tym etapie jedną z głównych metod treningowych są gry i zabawy, które dzieci uwielbiają, a więc bawiąc się znakomicie się rozwijają. Trening obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastyczne, akrobatyczne, siłowe, zwinnościowe, gibkościowe, stosuje się również w treningu gry zespołowe często zmodyfikowane w taki sposób, aby, mogły stanowić przygotowanie do właściwego treningu judo.

Balet – na zajęciach dzieci poznają elementy tańca klasycznego z elementami polskich tańców ludowych, wykonują zestawy ćwiczeń rozciągających, uelastyczniających, które wpływają na prawidłowe ustawienie ciała oraz utanecznienie. Zajęcia nastawione są na kształcenie poczucia estetyki i formy klasycznej poprzez gry i zabawy taneczne.

j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki (do wyboru) z lektorem – oprócz codziennej nauki języka angielskiego, organizujemy zajęcia ze szkołą językową, gdzie dziecko ma okazję spotkać wykwalifikowanego lektora, a często lektora native.