Ekologiczne przygody Zielonych Pand

Nasz przedszkolny ogródek dla dzieci to magiczne miejsce – sprawia dzieciom wiele radości, pobudza ich kreatywność i zachęca do edukacyjnych przygód. To miejsce zaprojektowane z myślą o maluchach, które stanowi idealne środowisko do zabawy i nauki. Podczas wspólnych zajęć w ogrodzie dzieci rozwijają umiejętności społeczne i mają okazję do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Zależy nam na tym, aby dzieci miały bliski kontakt z przyrodą. Dzieci, pod okiem wychowawców, mogą pielęgnować ogródek przez cały rok. Dla każdej grupy przedszkolnej przygotowany został roczny plan rozsad – dzięki temu maluchy mogą cieszyć się zbiorami o każdej porze roku. Siejemy m.in. zioła, koperek, szczypiorek, a także sadzimy owoce i warzywa, takie jak truskawki, pomidorki czy dynie.

Zabawy w ogródku i obserwacja wzrostu różnorodnych roślin są dla dzieci bardzo interesujące. Przez doświadczenie odkrywają niezwykły świat natury, a także wzbogacają wiedzę o przyrodzie i słownictwo. Ekologiczne przygody Zielonych Pand wypracowują u najmłodszych nawyk systematycznego pielęgnowania roślin znajdujących się w ogrodzie i poszerzają ich wiedzę.

Kształtując u dzieci aktywne postawy wobec przyrody, doskonalimy ich umiejętności dostrzegania zmian we wzroście roślin, uczymy rozpoznawać różne gatunki oraz posługiwać się prostymi, bezpiecznymi narzędziami ogrodniczymi. Dzięki samodzielnej hodowli jadalnych roślin niejadki poznają nowe smaki, niejednokrotnie poszerzając w ten sposób dietę.

Zapraszamy do wspólnych ekologicznych przygód!